Uploaded by Anna Hnatiuk

54ver4-140401053704-phpapp01

advertisement
ТЕМА: “Що таке звичайний
дріб. Порівняння дробів”.
Математика 5 клас
Жовнір В.В. вчитель математики
Тудорковицької ЗШ І-ІІ ст.
Мета уроку :
• Сформувати вміння читати й записувати звичайні дроби,
розрізняти правильні і неправильні дроби, розв'язувати
задачі, які передбачають використання поняття
звичайного дробу
Формувати вміння грамотно формулювати власні думки,
формувати вміння аналізувани, робити висновки
Виховувати старанність, працьовитість, уважність,
дисциплінованість
18.04.2024
2
Хід уроку :
• І Організація класу:
» Постановка теми та мети уроку
» Перевірка домашнього завдання
» Налаштування учнів на роботу
3
ІІ Актуалізація опорних знань :
• Побудуйте квадрат зі стороною 8 см.
Поділіть його на 4 рівні частини.
Скількома способами можна це
зробити?.
Зафарбуйте дві з цих частин. Яку
частинку зафарбували?
18.04.2024
4
Перший спосіб :
Розділивши на частини –
Зафорбовуємо і
Отримаємо :
Другий спосіб:
Зафарбувавши
отримаємо :
18.04.2024
5
ІІІ Пояснення нового матеріалу
• Яка частина квадрату зафарбована була?
• Половина?
• А це Скільки?
• Ми ділили на 4 рівних частини і зафарбували
2 частини.
• Тобто :
- чисельник
- риска дробу
Читається : дві четвертих
- знаменник
18.04.2024
6
• Знаменник дробу показує на скільки рівних
частин поділили щось ціле, а чисельник –
скільки таких частин взяли.
Наприклад
розділили
торт :
Менша частинка :
(Три десятих)
Більша частина торту :
18.04.2024
(Сім десятих)
7
Для кращого розуміння звичайних дробів варто
подивитись наступний ролик:
18.04.2024
8
Правильні та неправильні дроби
• Якщо чисельник дробу менший від
знаменника , то дріб називається
правильним; якщо чисельник дорівнює
або більший за знаменник , то дріб
називають неправильним
Порівняння звичайних дробів :
18.04.2024
10
IV Засвоєння й осмислення матеріалу
• Записати дробом зафарбовану частину
фігури і прочитати:
1
2
Одна друга
3 Три
; четвертих
4
Одинадцять двадцять четвертих
18.04.2024
11
Запишіть у вигляді дробу число:
4.
1. Дві п'ятих;
2. Сім тринадцятих;
3. Двадцять дві шістдесятих;
Тридцять чотири сорок третіх;
5. Тридцять дев'ять сотих;
6. Сто двадцять сім тисячних
2 7 22 34 39 127
, , , ,
,
.
5 13 60 43 100 1000
18.04.2024
12
Завдання для самостійного опрацювання
• Записати яка частина зафарбована і прочитати:
18.04.2024
13
V Підсумок уроку
• Обговорення з учнями вивченого матеріалу
• Виставлення оцінок за урок
18.04.2024
14
У підсумку, застосування між предметних зв'язків математики і
англійської мови.
18.04.2024
15
VI Домашнє завдання
• Вивчити §23
1) Яку частину зафарбовано на малюнках? 2) Яку частину торту
забрали?
18.04.2024
16
• «Математика – наука молодих. Інакше
й не може бути. Заняття
математикою – це така гімнастика
розуму, для якої потрібна вся гнучкість
і вся витривалість молодості.»
Н. Вінер
Жовнір В.В. вчитель математики
Тудорковицької
ЗШ І-ІІ ст.
18.04.2024
17
Download