Сабақтың тақырыбы: Географиялық номенклатура нысандарын көрсету тәсілдері Бөлім: Картография және географиялық деректер базасы Педагогтің аты-жөні Канагатов Б.Н. Күні: 22.09.2023 Сынып:9 Қатысушылар саны: Сабақтың тақырыбы Географиялық номенклатура нысандарын көрсету тәсілдері Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары 9.2.1.2 Қазақстанның географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді Сабақтың мақсаты Барлық оқушылардың қолынан келеді: Қатыспағандар саны: географиялық номенклатура нысандарын картадан ажыратады Көпшілік оқушылардың қолынан келеді: карталарды оқи алады Кейбір оқушылардың қолынан келеді : - географиялық номенклатура нысандарын картадан көрсетеді. Бағалау критерийлері ● Номенклатура нысандарын ажыратады Картадан көрсетеді Сабақтың барысы Сабақтың кезеңі/ уақыт Педагогтің әрекеті Оқушының әрекеті Бағалау Ресурстар Сабақтың басы Қызығушылықты ояту үшін миға шабуыл. Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Қол шапалақ Ұялы телефон Ұйымдастыру Кезеңі Қызығушылықты ояту 8 мин. ● ● ● ● ● Сабақты бастамас бұрын топқа бөліп алу Сыныптағы бала санына қарай бөлу Әр оқушы өзіне ұнаған түсті алады Суреттерінде не бейнеленгенін сипаттайды Берілген суреттерді біріктіріп, мәтін құрастырады. Өткен сабақты пысықтау: Ширату жаттығуы: Оқушыларды сыни тұрғыдан ойландырту үшін «Ой қозғау» әдісі арқылы сұрақ қоямын. Осы сұрақтар арқылы сабақтың тақырыбын айқындаймын. Сабақтың ортасы Жаңа тақырыпты түсіндіру Жаңа сабақ Түйінді ұғымдарды жазып алу 30 мин 1-тапсырма Атлас карталары бойынша географиялық карта мен топографиялық картадағы шартты белгілерді анықтап , тиісті торкөзге /+/ таңбасын қою арқылы сәйкестендіріңіз. және интернет желілері Кітап Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді Слайдта көрсетілген ресурстарды талқылайды Смаликтер арқылы ҚБ өзін өзі бағалау Слайдар Шартты белгі Карта Топографиялық Географиялық Видеороликтан тақырыпқа сай берілген түсініктерді 2-тапсырма. Атлас карталарын қолдана отырып, дамыту арқылы, аталған елдерге берілген жоспар бойынша сипаттама мәтіндегі жасаңыз. тапсырмаларды орындау Елдің Қазақстан Ита- Перу Аустралия барысында ой атауы лия өрісін жетілдіру арқылы Астанасы бәсекелеседі. Жер бедері Ең биік нүктесі Слайдта берілген сұрақ жауапты орындайды топтар бірін – бірі бағалайды Ашық сұрап-жауаптар Пайдалы қазбалары Өзендері Кері байланыс Картамен жұмыс істеу кезіндегі үш басты міндет шешілетінін білу қажет. Сұрақ жауап арқылы сұраққа жауап береді, логикалық ойлай білуі мен сыни көзқарасы таныта білу дағдылары қалыптасады ҚБ парағы 1. Картаны түсіну 2. Картаны оқу 3. Картаны білу Сабақтың соңы Кері байланыс Қорытынды Жалғастырыңыз: Ой толғаныс. Маған ... қызықты болды Рефлексия Бұл ... қиындық туғызды 7 мин Осы ... мені ойландырды Үй тапсырмасы 1. БАҚ-тан тіл туралы мақала оқып,өз пікірін дайындау Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады Оқушылар бағалай А4, конспект критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды